O blogu

Czego życie oczekuje od Ciebie?

Kilka słów o blogu

o blogu

Fot. | Małgorzata Józefa Podolecka | Sensibla.pl

 

Treść tego bloga jest osobista i prawdziwa. Nie wykalkulowana. Bez wymuszonej pozytywności. Bez udawania, że wszystko mamy pod kontrolą. Prawda jest taka, że kontrolujemy niewiele.
Ten blog jest o tym, że życie jest piękne jeśli tylko przestaniesz wymagać i oczekiwać a odpowiesz sobie na pytanie czego życie oczekuje od Ciebie. Zdaję sobie sprawę, że w epoce egocentryzmu, formy ponad treścią i obsesyjnego dokarmiania ego, ta tematyka może się wydawać nie na miejscu.

Doświadczenie i przebyta droga pokazuje mi jednak, że sens i spełnienie nie mieszkają na czubku mojego nosa.

Spełniać się można tylko wychodząc poza siebie, poświęcając się dziełu lub drugiemu człowiekowi.

O tym paradoksie chciałabym mówić bo mam wrażenie, że zagubiliśmy się w tym narcystycznym dbaniu o własny dobrobyt. O ironio według wielu badań koncentracja na sobie nie wpłynęła pozytywnie na poziom naszego zadowolenia a wprost przeciwnie, jesteśmy w coraz gorszej kondycji psychicznej.

Osiągnięcia i sukces przychodzą do tych, którzy całkowicie pochłonięci pracą w ogóle tego nie oczekują. W czasach nastawionych na spektakularne wyniki i końcowe rezultaty, ja chcę zwrócić uwagę na proces. Na to, że ocenie powinniśmy poddawać wkład pracy i zaangażowanie.

Chcę pokazać, że tak dziś pożądanego poczucia własnej wartości nie buduje się pozytywnymi afirmacjami i nową fryzurą.

Poczucie wartości to wynik naszej pracy, postawy wobec innych ludzi, poczucia sensu życia.

Będzie też o pięknych ludziach, o prostocie i o tym, że kryzysy mogą być dobre.

Poza pisaniem zajmuję się coachingiem pomagając ludziom dotrzeć do sedna. Staram się im pomóc zdjąć z siebie ciężar utrzymywania wysokiej samooceny, postrzegania siebie w kategoriach zwycięzcy lub przegranego. Pomagam wyjść z zaklętego koła nadawania znaczenia samemu sobie. Pokazuję szerszą perspektywę, pobudzam do niezależnego myślenia i konfrontacji negatywnych scenariuszy i przekonań. Moje ulubione tematy to tożsamość, misja, powołanie, life switch i szeroko pojęta twórczość. Na blogu więc będzie też o tym,  jak wychodzić ze schematów i jak mówić sobie prawdę.

Będzie też o moich miłościach: książkach, miejscach, ludziach i słowach. Ku inspiracji i pokazaniu jak dużo piękna dookoła nas.

Więcej o tytule bloga dowiesz się klikając tutaj

 

 

 

  • K.

    Codzienność jest jeszcze piękniejsza odkąd zdecydowałaś podzielić się swoim talentem! dziękuję!

    • Małgorzata

      Dziękuję (i rumienię się troszkę …) 🙂